W związku z tym, że na całe szczęście lato nas nie opuszcza i są upały, albo przynajmniej jest baaardzo gorąco, często chcemy sięgnąć po lekką, ale pyszną przekąskę. Dlatego też znalazłyśmy dla Was kolejną firmę, która oferuje tego typu przekąski. Przekąska jest bardzo zdrowa i naturalna, a na dodatek w 100% polska. Mowa o suszonych owocach i warzywach polskiej firmy Amkez. Firma dystrybuuje swoje produkty za granice naszego kraju, gdzie stały się prawdziwym hitem. Suszone owoce i warzywa firmy Amkez to 100% owoców i warzyw w produkcie. Próżno tu szukać konserwantów, polepszaczy, barwników i innej chemii. Produkty nie zawierają cukru. Mogą je jeść także wegetarianie. Wiecie co wyróżnia produkty Amkez na tle innych tego typu przekąsek? Warzywa i owoce użyte do ich produkcji pochodzą wyłącznie z polskich certyfikowanych upraw. Żadne warzywa czy owoce nie są sprowadzane zza granicy. Dlatego też wiele produktów jest sezonowych, czyli są wypuszczane na rynek wtedy, kiedy trwa na nie sezon w Polsce.

Produkty firmy Amkez są oczywiście dostępne w polskich sklepach i hurtowniach, tu znajdziecie ich lokalizację: http://www.amkez.com/mapa/
006
Póki co w ofercie marki Amkez znajdują się suszone buraki i pomidory oraz suszone na kilka sposobów jabłka. Jeśli chodzi o jabłka to na razie nie zdradzimy Wam nic więcej, bo zrobimy to w kolejnym poście. Od przemiłej Pani Małgosi z firmy Amkez dowiedziałyśmy się, że firma jeszcze w tym roku wypuści na rynek inne suszone owoce. Już nie możemy się doczekać tych nowości, jesteśmy bardzo ciekawe. Pani Małgosia opowiedziała nam także o procesie jaki zachodzi podczas suszenia owoców. Otóż niech nie zdziwi Was ilość owoców w opakowaniu, bowiem osiadanie ich jest naturalnym procesem suszenia. Po produkcji do tuby trafia tyle owoców i warzyw, że tuba jest wypełniona po brzegi. Natomiast potem suszone produkty osiadają i zmniejsza się ich pojemność, ale nie gramatura. Jest to naturalny proces, kiedy nie jest dodawana żadna chemia do warzyw i owoców.
036

033
No i najważniejsze – przyszedł czas degustacji! Powiemy Wam, że burak oraz pomidor stały się hitem wśród naszej rodziny i znajomych. Pytają nas, czy nie zostało nam jeszcze chociaż jedno pudełeczko. Plusem produktów Amkez jest dość długi termin przydatności do spożycia oraz pojemność opakowań – w sam raz na jedną przekąskę. Dodatkowym plusem jest to, że są delikatne, nie zawierają żadnych przypraw, więc każdy może się nimi delektować.
038
Burak suszony – spójrzcie tylko na ten kolor! Kolor idealny jak surowe warzywo. Piękny i klarowny. Dostępny w tubie o pojemności 30g lub w opakowaniu o pojemności 20g. Kiedy otworzyłyśmy paczuszkę nie mogłyśmy uwierzyć w to, że przekąska pachniała tak, jak byśmy przyniosły z warzywnika świeżego buraczka. Dajecie wiarę?! My już tak, bo przekonałyśmy się na własne nosy! Bardzo ciekawy smak w połączeniu z chrupkością sprawiają, że jest to naprawdę fajna alternatywa dla przekąsek, a przede wszystkim lekkostrawna, niskokaloryczna i zdrowa. Buraczek jest pyszny! Smakiem bardzo przypomina tego świeżego.
037
Pomidor – zapach również bardzo wyrazisty, czuć, że mamy do czynienia z pomidorem, czyli plus. Lekko kwaśny z nutką goryczki. Pyszny, wyrazisty smak. Spójrzcie, że w strukturze suszonego pomidora zachowały się nawet pestki i piękny czerwony kolor. Dostępny, podobnie jak burak w tubie o gramaturze 30g i w opakowaniu 20g. Produkty Amkez podczas suszenia zachowują swój pierwotny kształt i to też jest fajne.
005

011
Zastanawiamy się jak smakowałyby pomidor i burak np. w sałatce? Co sądzicie?

Zapraszamy: http://www.amkez.com/
FB: https://www.facebook.com/AmkezOfficial/

My rekomendujemy!