Świece zapachowe BISPOL to nie tylko klasyczny, bardzo ujmujący dekor. Świeca to nie tylko źródło światła, które stanowi przyjemną, romantyczną alternatywę dla elektrycznej żarówki. Świece – a dokładniej świece zapachowe – to katalog aromatów, które nadają wnętrzu pożądanego klimatu i wprowadzają przebywające w nim osoby w błogi nastrój odprężenia. A jak – tak właściwie – działa magia kreowana przez pachnące świeczki ozdobne?


Naukowcy wskazują jednogłośnie – ze wszystkich zmysłów to właśnie węch ma największy wpływ na nasze samopoczucie. To zapach najmocniej przyciąga wspomnienia, a przez to pozwala zapomnieć o zmartwieniach dnia codziennego i oddać się w pełni relaksowi. Okazuje się bowiem, że nasz mózg działa jak biblioteka aromatów, przez co znajome – kojarzone na przykład z dzieciństwa – zapachy jesteśmy w stanie rozpoznać nawet wtedy, gdy ich nuta jest ledwo wyczuwalna. Dlatego właśnie tak często zdarza się, że dokładnie rejestrujemy unoszącą się ponad tłumem woń konkretnych perfum – tych, którymi skrapiała się na wyjątkowe okazje nasza babcia, a kiedy wchodzimy do mieszkania w którym palą się waniliowe, ozdobne świece – od razu czujemy się tam jak we własnym, zapamiętanym z dzieciństwa, przyjaznym domu.

Nic więc dziwnego, że to świeczniki i świece usytuowane w strategicznych punktach sypialni wypełniają ją przyjaznym ciepłem, świeca zapachowa zapalona w kuchni pochłania swąd smażenia i gotowania przykrywając nieprzyjemne aromaty nutą kojących owoców lub budzącego wspomnienia pudru dla dzieci, a świeczki dekoracyjne umieszczone w domowym salonie najlepiej sprawiają, że wnętrze staje się jeszcze bardziej przyjazne.

Ważne jest aby nie stawiać świecy w miejscach, w których mogą narażone być na przeciągi, takich jak korytarze, miejsca przy oknie czy wywietrznikach.  Zwykle istnieją dwa możliwe powody, przez które świeca może zacząć dymić: świeca stoi w przeciągu lub knot jest zbyt długi. Rozwiązanie jest bardzo proste, przestaw świecę w inne miejsce nienarażone na przeciągi , lub zgaś ją – poczekaj aż całkowicie wystygnie i oczyść knot skracając go do ok. 3-4mm i oczyścić powierzchnię wosku od zabrudzeń.

Rekomendujemy 3-4 godzinny czas palenia świec przy każdym użyciu. Dzięki temu knot nie stanie się zbyt długi i nie zacznie dymić.

My Rekomendujemy !

Zapraszamy BISPOL   – klik