Przychodzimy dziś do Was z kolejnym naszym odkryciem jeśli chodzi o pyszne i zdrowe pieczywo. Tym razem jest to chlebek z nasionami chia.

Pieczywo chia nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników ani polepszaczy smaku. Jest za to źródłem błonnika, białka oraz kwasów omega – 3.

Na pewno większość z Was słyszała o popularnych ostatnio w przemyśle spożywczym nasionach chia. A co to jest chia? Otóż jest to nic innego jak szałwia hiszpańska mówiąc w skrócie. Więcej informacji możecie przeczytać na dołączonej do chlebka ulotce.

008 015 021 034 036

Chlebek chia kupicie w wybranych  piekarniach, ich lokalizacje znajdują się tu:  http://pieczywochia.pl/gdzie-kupic/
Składniki pieczywa chia: woda, mąka pszenna 31%, mąka żytnia, grys kukurydziany, nasiona słonecznika, płatki ziemniaczane, nasiona szałwii hiszpańskiej 3%, sól, gluten pszenny, zarodki pszenne, siemię lniane, mielone pestki dyni, łamane pestki dyni, błonnik roślinny, otręby pszenne, ekstrakt ze słodu jęczmiennego, olej rzepakowy, drożdże, sezam.

Chlebek nam bardzo smakował, dowodem tego jest niewielka ilość zdjęć, bo chlebek zniknął w tajemniczych okolicznościach 🙂 Podoba nam się jego okrągły kształt i średniej wielkości rozmiar. Wizualnie wygląda bardzo fajnie. Dobrze wypieczony, świeży, miękki i chrupiący. Posiada mnóstwo nasion chia, co stanowi jego wielki plus. Oprócz tego długo zachowuje swoją świeżość. Nie kruszy się podczas krojenia, co dla nas jest dość ważnym aspektem. Smakuje wyśmienicie. Ma lekko orzechowy posmak, ale jest to jego zaleta. Wyróżnia się niewątpliwie smakiem na tle innych produktów tego typu. Pachnie jak domowy chleb i również wyczuwamy lekko orzechowy aromat. Pieczywo chia jest idealnym przykładem na to, że to co zdrowe może być też smaczne. Pamiętajcie o jego walorach odżywczych!

Zapraszamy: http://pieczywochia.pl/
FB: https://www.facebook.com/pieczywochia/?fref=ts

My rekomendujemy!