Elfa-Pfarm posiada wspaniałą markę kosmetyków jąką jest Vis Plantis !

Vis Plantis, nasza marka kosmetyków przygotowana z myślą o ochronie oraz wzmocnieniu skóry, wprowadziła na rynek peelingi zawierające biodegradowalne granulki, które nie są szkodliwe dla środowiska.  Ekologiczne granulki z pulpy drzewnej zostały wyróżnione nagrodą Green Ingredient Award na międzynarodowych targach “in Cosmetics 2015” w Barcelonie.

Ofiarą plastikowych ziarenek zawartych w kosmetykach są w szczególności wodne organizmy. Drobinki mogą być jednak szkodliwe nie tylko dla środowiska, lecz także dla człowieka. Żółwie, kraby, czy też ryby mylą granulki z pożywieniem, co grozi utknięciem ziarenek w jelitach, a w najgorszym wypadku – śmiercią stworzenia. Zanieczyszczone zwierzęta mogą też trafić na nasze talerze. Na szczęście istnieją produkty, w których mikrodrobiny nie są wytwarzane ze sztucznych materiałów. Przy ich powstaniu wykorzystuje się naturalne składniki, pozwalające na właściwą pielęgnację skóry bez uszczerbku dla przyrody. 

2021

Plastikowe ziarenka vs. naturalne składniki w peelingach

Kosmetyki, a przede wszystkim peelingi, zawierają materiał ścierający w postaci mikrodrobinek najczęściej wykonanych z polimerów syntetycznych. Są to substancje chemiczne nierozpuszczalne w wodzie, dlatego są tak groźne dla środowiska. Wprawdzie, zanim woda zużyta w kąpieli powróci do natury, zostaje wcześniej przefiltrowana, jednak ze względu na swój rozmiar granulki przedostają się przez systemy oczyszczające i wracają do zbiorników wodnych. Stają się tam pożywieniem dla ryb, które następnie konsumujemy.

Z powodu szkodliwych właściwości tworzyw sztucznych producenci rezygnują z nich na rzecz organicznych zamienników. W trosce o środowisko powstały ekologiczne i w pełni biodegradowalne granulki składające się w 100% z surowców odnawialnych. Stworzone są z naturalnych materiałów m.in. z pulpy drzewnej pochodzącej z certyfikowanych lasów o zrównoważonej gospodarce. Składnik ten otrzymał nagrodę Green Ingredient Award dzięki swoim skutecznym właściwościom ścierającym. Jest on także głównym komponentem w produktach oferowanych przez markę Vis Plantis: we wszystkich peelingach do ciała oraz w kremowym peelingu do twarzy z filtratem ze śluzu ślimaka.

Jest zatem alternatywne rozwiązanie dla osób, które regularnie stosują kosmetyki z chropowatymi ziarenkami, a jednocześnie dbają o środowisko. Mogą one korzystać z preparatów bezpiecznych dla przyrody, wykazujących się jednocześnie wysoką efektywnością złuszczającą oraz wydajnością.

Zapraszamy na stronę Elpa-Pharm      gdzie zakupicie te wspaniałe rarytasy !