Biżuteria Angel Bright podpowiada 🙂

Kobiety kochają piękną biżuterię, wiadomo to nie od dziś. Kolczyki są popularną ozdobą, ponieważ mogą w prosty i dyskretny sposób podkreślić urodę. Wiele z nas nie wie, że powinny być dobierane do kształtu twarzy. Z tego krótkiego poradnika dowiemy się, w jaki sposób, za pomocą biżuterii, podkreślić nasze naturalne piękno.
Każda twarz jest inna i powinnyśmy dobierać do niej biżuterię indywidualnie. Za pomocą kolczyków możemy podkreślić swoją urodę i uwypuklić nasze mocne strony. Możemy także, dobierając niewłaściwe ozdoby, podkreślić cechy naszego wyglądu, które wolałybyśmy, aby nie rzucały się w oczy. Przed wyborem kolczyków powinnyśmy spojrzeć w lusterko i zdecydować, jaki kształt ma nasza twarz.

Twarz okrągła
Jeśli mamy pełne policzki, niskie czoło i zaokrąglony podbródek, nasza twarz jest okrągła. Ponieważ jest tak samo szeroka jak wysoka, powinnyśmy ją optycznie wyszczuplić i wydłużyć. By wydawała się smuklejsza, wybierzmy kolczyki pionowe i długie, sięgające nawet do ramion. Aby twarz nabrała wyrazistszych rysów, najlepiej dobrać do niej biżuterię o kanciastym kształcie. Sprawdzą się wszelkie trójkąty, kwadraty oraz geometryczne, nieregularne wzory. Przy takim kształcie unikajmy także owalnych ozdób, zwłaszcza dużych kół i małych perełek, które sprawią, że twarz będzie optycznie jeszcze okrąglejsza.

Twarz kwadratowa
Panie o twarzy kwadratowej mają mocno zarysowaną żuchwę oraz kości policzkowe. Taka twarz jest wyrazista, o ostrych rysach, zatem zadaniem biżuterii jest ich złagodzenie. Aby je wysubtelnić, powinnyśmy wybrać kolczyki o opływowym kształcie, np. w formie łezki. Łagodny kształt kulistych perełek wysmukli optycznie twarz. Możemy także zdecydować się na kolczyki nieco dłuższe, aby lekko ją wydłużyć. Nie wybierajmy ozdób prostokątnych, o ostrych kątach.

Twarz trójkątna
Kształt trójkąta charakteryzuje się wąskim podbródkiem i szeroko rozstawionym kościami policzkowymi. Jeśli ten opis pasuje do naszej twarzy, powinnyśmy przede wszystkim unikać akcentowania jej górnej części. Należy zrównoważyć proporcje. W tym celu, idealnie sprawdzą się kolczyki w kształcie tzw. żyrandoli, czyli węższe na górze i rozszerzające się ku dołowi. Dobrze by było, aby ich kształt był opływowy, łagodzący rysy twarzy. Pamiętajmy także, że wąski podbródek optycznie wydłuża twarz, dlatego najlepiej zdecydować się na krótkie kolczyki, które ją skrócą.

Twarz owalna
Mając owalny kształt twarzy, mamy największą dowolność w wyborze biżuterii. Rysy twarzy są na ogół regularne i harmonijne. Czoło jest często wysokie, a podbródek nieco wydłużony. Aby nieco skrócić twarz, możemy dobierać np. duże koła. Warto także unikać bardzo długich i wąskich kolczyków, które mogą sprawić, że twarz stanie się zbyt pociągła. Jednak na ogół będą pasować nam wszystkie wielkości i kształty biżuterii. Nawet najbardziej nietypowe kolczyki będą wyglądać dobrze.
Nie kieruj się trendami


Najmodniejsze, reklamowane przez modelki i blogerki kolczyki zawsze są pokusą. Jednak w tym wypadku, gdy biżuteria znajduje się tuż przy naszej twarzy, nie powinnyśmy kierować się modą. Z aktualnych trendów możemy wybrać coś dla siebie, jednak zawsze należy kierować się kształtem swojej twarzy i tym, co podkreśla jej piękno.

Pamiętajmy, by wybierając kolczyki, wziąć pod uwagę także naszą sylwetkę, wzrost oraz fryzurę. Malutkie perełki staną się zupełnie niewidoczne w burzy loków. Jeśli, mając modne ostatnio fale, wybierzemy kolczyki o geometrycznym kształcie, zaburzymy harmonię naszej fryzury. Z kolei wisząca biżuteria zupełnie zniknie w prostych, rozpuszczonych włosach. Dlatego dopasowujmy biżuterię do siebie. Dzięki temu staniemy się atrakcyjniejsze, a tym samym pewniejsze siebie. A to właśnie jest w nas najpiękniejsze.

Na hasło: rekomendacjamarek  10% rabatu dla  fanów na zakupu w naszym nowo otwartym sklepie angelbright.pl.

*Angel Bright*
biżuteria z kryształów i kamieni szlachetnych

www.angelbright.pl <http://www.angelbright.pl/>
<http://www.angelbright.pl/>
www.facebook.com/BizuteriaAngelBright <http://www.facebook.com/bizuteriaangelbright>
<http://www.facebook.com/bizuteriaangelbright>