My po raz kolejny zaglądamy do księgarni ANIMOS. Ponieważ mam chwilowy urlop postanowiłam, że wykorzystam czas na zaległości w czytaniu . Po przeczytaniu recenzji skusiłam sie na książkę „Królowa Południa – narkotyki miłość i śmierć” Arturo Perez REVERTE.

Opowieść o życiu i czynach Teresy Mendozy, Meksykanki z Culiacan w stanie Sinaloa, która za sprawą woli przeżycia, talentu do liczenia i kilku lektur zmienia się ze zwykłej dziewczyny przemytnika w Królową Południa, największego organizatora transportu narkotyków na Morzu śródziemnym. Jednak normy świata mężczyzn, w którym się znalazła, nie dają jej specjalnych szans…

Książkę”Królowa południa” autorstwa Arturo Perez Reverte’a. z księgarni ANIMOS to historia dwudziestodwuletniej Teresy Mendozy, dziewczyny pilota awionetek przewożących marihuanę i kokainę do Stanów Zjednoczonych, która zna doskonale bezwzględne reguły rządzące meksykańskim stanem Sinaloa. 
Rejon ten żyje z handlu narkotykami, rządzą nim wyjątkowe prawa, charakterystyczne dla hermetycznego świata przestępczego. Obowiązuje zbiorowa odpowiedzialność, w przypadku błędu czy zdrady śmierć muszą ponieść wszyscy bliscy. 
Kiedy po raz pierwszy w życiu Teresa poznaje, czym jest strach o własne życie, postanawia za wszelką cenę nie dać się zabić. Wola przeżycia, talent do liczenia i parę przeczytanych książek sprawiają, że staje się Królową Południa, największą organizatorką transportu narkotyków na Morzu Śródziemnym. 
W mrocznym świecie narkobiznesu przetrwać może tylko wyjątkowa kobieta. Na podstawie tej książki powstał bardzo dobry serial pod tym samy tytułem który również mogę polecić.

 

Totalnie genialna! Pięknie podana mieszanka reportażu i fikcji, w której jest miejsce na wszystko: humor i głębię. I na mądrość. Jestem oczarowana!Bardzo ciekawa, czyta się szybko i przyjemnie. Szybko postępująca akcja nie pozwala na odłożenie książki. I do tego oparta jest na prawdziwej historii Królowej Południa.

My rekomendujemy !