Bardzo się cieszymy, kiedy odkrywamy coś zupełnie nam nieznanego i nowego. A później cieszymy się jeszcze bardziej, kiedy odkrycie to okazuje się być czymś mniej znanym lub prawie nieznanym naszym Czytelnikom ale jednocześnie czymś naprawdę godnym polecenia. Tak właśnie jest z fińską marką akcesoriów kuchennych i dekoracyjnych Muurla Design. Od niedawna gości ona również w Polsce i koniecznie musicie ją poznać. My już wróżymy jej popularność i miłość klientów.

Basic.Silicon lids 2 Bilberry tray 1 Moomin Hearts + Basic

Historia firmy rozpoczyna rok 1974 i powstanie Huty szkła Muurla i wyobraźcie sobie, że wiele z produktów wówczas wytwarzanych pozostało w kolekcji Muurla do dziś! Naszym zdaniem jest to naprawdę bardzo ciekawe i wręcz niesamowite. Produkcja naczyń odbywa się głównie w Finlandii, ale niektóre z nich są produkowane ręcznie na terenie Europy. W kolekcji znajdziemy przedmioty codziennego użytku wykonane z emalii, porcelany, szkła, a nawet drewna. Inspiracją do ich tworzenia jest natura.

Moomin Retro tumblers Muurla Basic jars Muurla Leaves yellow Muurla Reindeer glass

Znakiem rozpoznawczym firmy Muurla Design w Polsce są naczynia kuchenne z wizerunkiem Muminków i Pippi Pończoszanki. Być może część z Was kojarzy te cudeńka, a nie mieliście pojęcia jaka firma kryje się za uroczymi naczyniami? To właśnie Muurla.

Co jeszcze znajdziecie w asortymencie tej fińskiej marki? Wszystko, co jest potrzebne w kuchni plus artykuły dekoracyjne, których próżno szukać na skalę ogólnoświatową. Produkty z tej firmy są oryginalne, są to również autorskie kolekcje, których po prostu nie znajdziecie nigdzie indziej. Z różnych naczyń o tym samym wzorze możemy skomponować zestawy. W ofercie znajdziemy m.in.: różne naczynia emaliowane (kubki, rondle, naczynia żaroodporne, miski), drewniane tace, drewniane świeczniki, szklane wazony,  szklane świeczniki, kule nawadniające (do podlewania kwiatów), a także sojowe świece zapachowe.

Muurla Reindeer glassware Muurla Veneer vase Vintage 3 Wooden trays 2

Muurla bardzo chętnie współpracuje z innymi projektantami i licencjodawcami. To właśnie efektem takich współprac jest wspomniana kolekcja naczyń z Muminkami i Pippi Pończoszanką, a także Angry Birds, Bez Rodowodu czy Dinney’ a.

Produkty wykonywane są z naturalnych składników, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

Podpisujemy się pod tym, co mówią sami projektanci i wykonawcy o produktach Muurla:
„Nasi projektanci czerpiąc inspirację z fińskiej natury, tworzą produkty z myślą o wygodzie, wysokiej jakości i obecnych trendach. Swoim klientom chcemy zaoferować przedmioty piękne, trwałe i funkcjonalne w przystępnych cenach.”

A tu możecie podejrzeć, jak powstają nie tylko piękne, ale również bardzo praktyczne i świetnej jakości produkty Muurla Desig: https://www.youtube.com/user/muurladesign

Zapraszamy do lajkowania FB Muurla Polska: https://www.facebook.com/Muurla-Polska-823859454376326/?fref=ts

My miałyśmy przyjemność osobiście przetestować kilka produktów firmowych Muurla Design. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii, już wkrótce zaspokoimy Waszą ciekawość.