Sportowa elegancja, czyli smart casual

Coraz częściej wygoda ma duże znaczenie. Ciągłe oczekiwania i rozwój wymusza na każdej osobie wybranie ubioru, który ułatwi życie. Aby sprostać stawianym wymaganiom, możesz skorzystać ze sportowej elegancji, stylu wynikającego z ewolucji.

Smart casual łączy klasyczną elegancję i styl sportowy. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe. W jaki sposób połączyć wykluczające się style? Odpowiedź jest prosta. Po prostu należy pójść na kompromis. Tylko w taki sposób pojawia się szansa, aby stworzyć coś nowego, zupełnie odmiennego, co połączy dwa bieguny.

Ubrać się elegancko, czy na sportowo nie jest trudno. W dzisiejszych czasach z łatwością można znaleźć elegancką sukienkę, czy dres. Aby jednak dokonać niemożliwego i połączyć ze sobą dwie sprzeczności, należy wybrać coś innego. Najlepszym przykładem są jeansowe spodnie. One są między innymi wynikiem ewolucji człowieka, jego dążenia do zmian. Wspomniane spodnie odznaczają się wygodą, są również eleganckie.

Co jeszcze zasługuje na uwagę oprócz spodni jeansowych?

T-shirty i trampki również należą do tych rodzajów odzieży i butów, które łączą połączenie luzu z elegancją. Można pójść dalej i wybrać sportową sukienkę. W tym przypadku dodatkową zaletą będzie nowoczesny wygląd. Koniecznie należy wspomnieć o żakiecie, który potrafi zmienić oblicze niejednej stylizacji i dodać jej elegancji.

 

Biżuteria jak najbardziej jest potrzebna w przypadku smart casualu. Trzeba jednak zadbać, by jej rozmiar był raczej niewielki. Kolejną kwestią jest prostota. Biżuteria — https://longfashion.pl/damskie/bizuteria-damska/ niech zostanie pozbawiona zbędnych elementów, które wywołają tylko niepotrzebne emocje wśród oglądających.

 

Nie ma mowy o sportowej elegancji bez dbania o swój wygląd. Należy zachować odpowiednią wagę i prostą fryzurę. Po prostu nie doprowadzaj do sytuacji, w której wyglądem odbiegniesz od tego, co masz na sobie. Jeżeli stawiasz na komfort i elegancję, niech wygląd odznacza się przede wszystkim prostotą i normalnością.

Kiedy najlepiej korzystać ze sportowej elegancji?

Są okazje, na które sportowy ubiór jest zakazany. Przykładem takiej okazji jest wesele. Wtedy sportowa elegancja nie jest najlepszym wyborem. Podobnie uczestnicy wydarzeń sportowych, czy spotkań biznesowych są skazani na ubiór odbiegający od sportowej elegancji.

W domu z pewnością sportowa elegancja jest dobrym wyborem. Nie stoi nic na przeszkodzie, aby wybrać ją również w przypadku spaceru po mieście, czy wypadu do kina. W pracy czy w szkole również można wybrać sportową elegancję. Oczywiście, jeżeli nikt z góry nie wymusza określonych zasad, co do stroju. Ogólnie sportową elegancję możesz wybrać zawsze, jeśli jest taka możliwość.

Zalet smart casualu jest naprawdę wiele. Nie musisz obawiać się tak bardzo o swój czas. Po prostu masz go znacznie więcej. Makijaż nie jest wskazany, możesz szybko przygotować fryzurę. W zasadzie czas przygotowywania się do wyjścia jest zredukowany do minimum.

Kolejną zaletą jest komfort. Oczywiście, że spodnie jeansowe nie są spodniami dresowymi i w pewnym stopniu ograniczają ruch. Z pewnością nie ma jednak mowy o dyskomforcie wynikającym z ubioru.

Wybierając sportową elegancję, nie wyróżniasz się tak bardzo od reszty. Przyjęcie obecnych standardów daje ci poczucie pewności siebie i spokoju. Zdecydowanie lepiej zrobić coś dobrze, niż wychylić się i popełnić niepotrzebny błąd. Sportowa elegancja jest racjonalnym wyborem, który zawsze się sprawdza.