Jesteś sympatykiem sportów wodnych, czy preferujesz spacery po górach? Spędzasz wakacje towarzysko i aktywnie, czy wolisz spokój i wyciszenie? Podróżujesz z dziećmi, przyjaciółmi, czy samotnie? Spędzasz wczasy w Polsce, czy za granicą? Sposobów na spędzenie długo wyczekiwanych wakacji jest mnóstwo, ale wszystkich nas łączy jedno – dbałość o zdrowie! Co zrobić, aby swobodnie cieszyć się wypoczynkiem? Pakując walizkę, pamiętaj o wakacyjnej apteczce.

Podczas letniego urlopu, nasze oczy są szczególnie narażone na wysuszenie i podrażnienia. Wysokie temperatury, kojąca klimatyzacja, miękki piasek, wiatr, chłodna woda morska lub w basenie nie sprzyjają naszym oczom.
Podczas wakacji, należy uważnie obserwować swój organizm, czy nie wysyła nam alarmujących symptomów. Przykładowo, niepokojącymi sygnałami, które wysyłają nam nasze oczy mogą być:
⦁ światłowstręt
⦁ zaczerwienienie,
⦁ ból,
⦁ dyskomfort,
⦁ pieczenie,
⦁ szczypanie oczu,
⦁ zamglone lub nieprawidłowe widzenie.
Powyższe objawy mogą wskazywać na Zespół Suchego Oka – wieloczynnikową chorobę powierzchni oka.
Co zrobić, aby odpowiednio przygotować nasze oczy na wyjazd wakacyjny?
⦁ noś okulary przeciwsłoneczne podczas spacerów, wycieczek rowerowych, opalania się. Upewnij się, że mają certyfikowany filtr UV.
⦁ podczas kąpieli, staraj się nie otwierać oczu w basenie (chlorowana woda) ani w wodzie morskiej (słona woda).
⦁ w miarę możliwości, unikaj klimatyzacji, która dodatkowo wysusza Twoje oczy.
⦁ uważnie aplikuj krem z filtrem na twarz, aby nie podrażnić oczu.
⦁ delikatnie, ale skutecznie oczyszczaj twarz z wodoodpornego makijażu (nie pocieraj mocno oczu nasączonym wacikiem).
⦁ pamiętaj o czapce z daszkiem, która nie tylko zabezpiecza naszą głowę, ale także rzuca ochronny cień na twarz i oczy.
Przygotowując się do upragnionego urlopu, odpowiednio zaopatrz swoją wakacyjną apteczkę. Oprócz kremów z filtrami chroniących skórę, opatrunków, i odpowiednich leków – powinien znaleźć się w niej również preparat, który zadba o odpowiednie nawilżenie naszych oczu, które latem są szczególnie narażone na wysuszenie.

DEXOFTYAL – rewitalizacja powierzchni oka!
DEXOFTYAL to regenerująco-nawilżające krople do oczu, dzięki czemu przynoszą ulgę na długi czas.
DEXOFTYAL, swoje kompleksowe, specjalistyczne właściwości zawdzięcza obecności w składzie: dekspantenolu (2%), którego zastosowanie na powierzchnię oka wspiera regenerację komórek nabłonka rogówki oraz HydraFlexu (hydroksypropyloceluloza 5%), który wykazuje działanie nawilżające oraz ochronne na powierzchni oka.
Prowitamina B5 wspomaga i wspiera procesy regeneracyjne rogówki. Dzięki właściwościom mukoadhezyjnym HydraFlexu film łzowy jest zachowany tak, że powierzchnia oka jest lepiej chroniona.
Krople DEXOFTYAL przynoszą ulgę, komfort, nawilżenie i regenerację powierzchni oczu.

Krople DEXOFTYAL są dobrze tolerowane.
Termin ważności: 2 miesiące od otwarcia
Cena: ok. 27,30 zł /butelka 15 ml (największa dostępna pojemność na rynku!)*
Uwaga! Krople dostępne także w postaci minimsów (DEXOFTYAL UD – opakowanie 10 x 0,35 ml)! Skuteczne, wygodne w stosowaniu, jednorazowe i nieposiadające konserwantów.
Cena: 20,80 zł*