Bo w życiu najważniejsze jest, by robić to, co się kocha

lattore

Prowadzi  Pani firmę odzieżową Lattore. Czy jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym? To znaczy – czy łączy Pani w ten sposób pomysł na biznes z prywatnym upodobaniem do mody?
Zdecydowanie tak. Powiem więcej – marka Lattore jest przede wszystkim moją pasją, a dopiero potem biznesem. To odzwierciedlenie mojej miłości do mody, rozumianej jako doskonałej jakości materiały, kobiece kroje, niepowtarzalny styl. Modą interesowałam się w zasadzie od zawsze. Od kiedy siebie pamiętam uwielbiałam się przebierać, podbierałam mamie buty, łączyłam dodatki. Doskonale wiedziałam, że to właśnie w modzie chcę się realizować. Stąd pomysł na połączenie biznesu z moim największym hobby. A jak wiadomo, takie połączenia po prostu muszą się udać, bo w życiu najważniejsze jest, by robić to, co się kocha.
lattore-ok9a0049-1
Marka  jest obecna na rynku już od ponad 20 lat. Jakie były jej początki? Jak rozwijała się na przestrzeni lat?
Jako młoda dziewczyna, niestrudzenie poszukująca ciekawych kreacji, zauważyłam, że w Polsce kobiety nie mają wystarczająco dużego wyboru strojów na różne okazje. Dlatego wraz z mężem postanowiliśmy stworzyć markę odzieżową, która pozwoli im czuć się kobieco nie tylko od święta, ale także na co dzień.
Na początku w naszym domu otworzyliśmy małą pracownię krawiecką. Z pomocą kilku krawcowych tworzyliśmy kreacje dosłownie od podszewki (śmiech). Następnie osobiście woziliśmy je do sklepów, prezentowaliśmy ubrania i zachęcaliśmy do ich zakupu. Jakość i design odzieży były na tyle przekonujące, że ilość zamówień rosła, a firma nieustannie się rozrastała. Tak jest do dziś. W ciągu ostatniego roku otworzyliśmy pięć nowych butików w galeriach handlowych i domach mody. Bierzemy też udział w licznych wydarzeniach branży fashion i pokazach modowych. Cieszymy się, że nasze kolekcje trafiają do coraz szerszego grona odbiorców.

Lattore jest polską marką – czy trudno jest przekonać klientów do rodzimych produktów? W jaki sposób Państwo to robicie?
Świadomość polskich konsumentów stale wzrasta, nie tylko w dziedzinie mody. Polskie produkty wracają do łask, uważam zresztą, że w pełni zasłużenie. Lubimy polskie owoce i warzywa, cenimy nasze produkty regionalne. Doskonale zdajemy sobie także sprawę z tego, że ubrania szyte w Polsce, z doskonałej jakości materiałów i o świetnym wykończeniu, są zdecydowanie więcej warte niż większość szytych taśmowo ubrań z popularnych sieciówek. Moim celem jest oferowanie strojów zgodnych z najnowszymi trendami i zdecydowanie lepszych jakościowo za rozsądną cenę. Uważam, że każda kobieta powinna mieć w swojej szafie doskonale skrojone ubrania, których zakup nie uszczupli nazbyt zawartości jej portfela.
lattore-ok9a0049-3
Co wyróżnia Lattore spośród innych marek?
Jest wiele świetnych – zarówno polskich, jak i zagranicznych – marek odzieżowych. Jednak to, do czego dążyłam i czym według mnie wyróżniamy się na tle innych firm, jest grupa docelowa. W naszych butikach ubierze się zarówno studentka, bizneswoman, gospodyni domowa, jak i elegancka pani w kwiecie wieku. Chcemy, aby każda kobieta mogła znaleźć u nas strój, w którym poczuje się idealnie – perfekcyjnie dopasowany, modny, jakby stworzony z myślą o niej. Lattore to ubrania dla wszystkich pań i ten cel przyświeca nam przy tworzeniu każdej kolekcji.

Ambasadorką marki jest Katarzyna Sikorska – w jaki sposób (jakimi cechami czy wartościami) wyraża ona filozofię Lattore?
Kasia jest naszą ambasadorką już od dwóch lat. Każdego dnia zaraża nas swoim zaangażowaniem i pasją, jest naszą muzą przy tworzeniu wielu projektów. Kasia to osoba niezwykle ciepła, otwarta i uczuciowa, wręcz z sercem na dłoni. Przy tym niczego nie udaje, jest zawsze sobą. Uważam ją za stuprocentową kobietę, pewną swojej wartości, a zarazem bardzo skromną. Jest kobietą uosabiającą filozofię marki Lattore i wszyscy bardzo cieszymy się z naszej współpracy, która już dawno zdążyła przerodzić się w prawdziwą zespołową przyjaźń.
lattore-ok9a0049-5
Jakie są Pani marzenia zawodowe?
Moim marzeniem jest otwarcie butików Lattore we wszystkich regionach Polski – po to, by umożliwić każdej Polce bezpośrednie dotarcie do naszych kolekcji. Tymczasem zapraszam panie, które nie mają w pobliżu naszego sklepu, do odwiedzenia partnerskich butików online, takich jak: Showroom, Dawanda, Lamoda, gdzie wygodnie, nie wychodząc z domu, mogą do woli przebierać w strojach Lattore.
W tym samym czasie, gdy będziemy realizować plany ekspansji marki w Polsce, chciałabym równocześnie skupić się na naszym rozwoju poza granicami kraju. Dostrzegamy spore zainteresowanie zagranicznych kontrahentów naszymi kolekcjami, dlatego są to plany, które w niedalekiej przyszłości mamy nadzieję realizować.

A prywatnie – co jest Pani pasją? Jak spędza Pani wolny czas?
Poza modą, śledzeniem trendów i poszukiwaniem pięknych tkanin każdą wolną chwilę staram się poświęcać mojej rodzinie i przyjaciołom. Choć praca jest moja pasją i nieodłączną częścią mojego życia, odrobina odpoczynku pozwala mi nabrać dystansu i wracać do obowiązków z jeszcze większą energią i zaangażowaniem. Wiele radości sprawia mi także podróżowanie. Kiedy tylko czas mi na to pozwala, wybieram się na dalekie wycieczki, z których wracam bogatsza o piękne wspomnienia i równocześnie głodna kolejnych podróżniczych doznań. Jeśli nie mam możliwości, by wypuścić się w daleki świat, w pełni wystarcza mi weekend nad wodą. Ładuję wtedy baterie i ze zdwojoną energią wracam, by kreować mój piękny świat Lattore.

Dziękujemy za rozmowę, i gorąco  polecamy markę Lattore !