Kupując nowy laptop zwracamy uwagę na to, aby posłużył nam na lata. Nic więc dziwnego, że kierujemy się przy wyborze marką producenta. Poszukując w internecie opinii o markach laptopów zwykle będziemy w stanie stworzyć sobie obraz dotyczący tego jak wytrzymałe i użyteczne będą sprzęty danego producenta. Blogi, fora internetowe, porównywarki cen, sklepy internetowe to tylko niektóre miejsca, gdzie uda nam się zyskać informacje o tym czy dane sprzęty są awaryjne i jak sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Warto też śledzić stronę rekomendacjemarek.pl aby znaleźć tam równie przydatne informacje z tego zakresu.

Ekspresy do kawy stanowią dzisiaj dość częste wyposażenie nowoczesnej kuchni. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez pysznej kawy z ekspresu. Na rynku ekspresów do kawy działa wiele firm oferujących różnego rodzaju urządzenia, różniące się nie tylko wielkością, funkcjami i ceną, ale również odmiennym sposobem parzenia kawy.

Telefony Xiaomi są na tyle znane, że trudno już znaleźć osobę, która nie będzie miała żadnej opinii na temat smartfonów tego producenta. Kiedyś telefony pochodzące z Chin były zarezerwowane tylko dla entuzjastów i osób ciekawych oraz otwartych na nowinki technologiczne. Problemem były zwykle kwestie związane z ustawieniem języka polskiego.

Od 23 stycznia br. we wszystkich restauracjach McDonald’s w Polsce będą dostępne wyłącznie papierowe słomki. Sieć wprowadza także nowe, przyjazne środowisku opakowania lodów McFlurry oraz patyczki do balonów. To dopiero początek zmian. Wciąż trwają prace nad nowymi rozwiązaniami.

Żelazko to nieodłączony element w praktycznie każdym domu. Zasada działania żelazka jest niezwykle prosta, polega na wygładzaniu tkaniny za pomocą wysokiej temperatury generowanej przez stopę urządzenia. Pod wpływem nacisku i temperatury włókna w tkaninie się rozprostowują oraz zachowują ten kształt już po skończonym prasowaniu. W przypadku niektórych tkanin warto też używać wody dla lepszych efektów.

1 lutego obchodzimy dzień bez oleju palmowego. Według raportu Frost & Sullivan[1] w Polsce na jednego mieszkańca przypada aż 9,8 kilograma tego tłuszczu rocznie. Jest to najczęściej wykorzystywany olej roślinny na świecie, wg szacunków FAO[2] wynika, że do roku 2050 popyt na ten surowiec potroi się. Mimo tego, nie cieszy się on jednak dobrą opinią – w całej Unii Europejskiej obowiązują ograniczenia dotyczące jego wykorzystania. Z czego wynika jego zła reputacja?