Kupując nowy laptop zwracamy uwagę na to, aby posłużył nam na lata. Nic więc dziwnego, że kierujemy się przy wyborze marką producenta. Poszukując w internecie opinii o markach laptopów zwykle będziemy w stanie stworzyć sobie obraz dotyczący tego jak wytrzymałe i użyteczne będą sprzęty danego producenta. Blogi, fora internetowe, porównywarki cen, sklepy internetowe to tylko niektóre miejsca, gdzie uda nam się zyskać informacje o tym czy dane sprzęty są awaryjne i jak sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Warto też śledzić stronę rekomendacjemarek.pl aby znaleźć tam równie przydatne informacje z tego zakresu.

 

Drogi, markowy laptop, czy coś taniego?

Porównując cenę laptopa markowego o podobnych parametrach do laptopa niemarkowego można odnieść wrażenie, że kupując taki sprzęt można całkiem sporo zaoszczędzić. Nawet jeśli wnętrze laptopa zawiera lepszy procesor lub więcej pamięci RAM od tego markowego, to nie znaczy, że przewaga jest po stronie tego tańszego. Warto zwrócić uwagę na pewne kwestie, które nie są umieszczone w parametrach technicznych urządzenia, takie jak chociażby jakość zastosowanego plastiku, waga urządzenia i czas pracy na baterii. Szczególnie w przypadku tych droższych, markowych rozwiązań zamiast plastiku stosuje się stopy magnezowe lub aluminium, co gwarantuje większą wytrzymałość obudowy. W momencie zakupu dobrze jest też wiedzieć czy pisanie na klawiaturze jest wygodne, ponieważ w przypadku tańszych rozwiązań klawiatura może nie być wcale wygodna w trakcie codziennej, wielogodzinnej pracy.

Laptop poleasingowy

Laptopy poleasingowe to laptopy używane w firmach lub korporacjach. Zwykle tego typu laptopy są znacznie tańsze od swoich odpowiedników sprzedawanych przez osoby prywatne. Są również w dużo lepszym stanie ze względu na to, że były używane w biurze, a rzadko które modele działały jako mobilne urządzenia. Jeśli więc zależy nam na tym, aby zaoszczędzić wydawane pieniądze na laptopa to warto rozważyć taką opcję. Oczywiście należy wcześniej upewnić się, że sprzęt jest w dobrym stanie i będzie mógł służyć nam przez lata.