Szpiczak plazmocytowy – nowoczesne leczenie,  dłuższe życie

Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. Krzysztofem Jamroziakiem z Katedry i Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Straż Ochrony Kolei weźmie udział w międzynarodowych działaniach RAW – Rail Action Week

Straż Ochrony Kolei zaproszona została do udziału w skoordynowanych działaniach na rzecz bezpieczeństwa na obszarze kolejowym na terenie krajów członkowskich RAILPOL. W drugim tygodniu września RAILPOL, Europejskie Stowarzyszenie Organizacji odpowiedzialnych za nadzór nad bezpieczeństwem kolei w Europie, organizuje 5 edycję akcji RAW RAILPOL.

Od 7 listopada korekta rozkładu jazdy pociągów

W niedzielę 7 listopada zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Mieszkańcy Krakowa wyruszą w podroż z nowych przystanków – Kraków Swoszowice i Kraków Złocień. Powrócą pociągi na trasie Kraków Bonarka - Bielsko Biała. Na Mazowszu będzie lepsza oferta połączeń w relacjach Warszawa – Radom. 

Grupa UNIMOT uruchomiła linię produkcyjną polskich modułów fotowoltaicznych

30 lipca, w fabryce PZL Sędziszów, uruchomiona została linia produkcyjna polskich modułów fotowoltaicznych Grupy UNIMOT. Pojawią się one m.in. w ofercie AVIA Solar, należącej do Grupy, na początku IV kwartału tego roku.

Poznaj wyspy naukowe mBanku

W ośmiu miastach w Polsce powstały interaktywne parki mBanku – miejsca, gdzie z bliska można przyjrzeć się fascynującym prawom przyrody: usłyszeć wiosnę zimą czy siłą własnych mięśni wytworzyć prąd. Wszystkie urządzenia w parku wyprodukowane zostały z ekologicznych materiałów i będą służyć mieszkańcom przez najbliższych kilka lat.

Nie wszyscy emeryci skorzystają z nowych tablic GUS

Emeryci składają do ZUS wnioski o przeliczenie swoich świadczeń w związku z nowymi tablicami średniego dalszego trwania życia. Większość z tych wniosków nie ma żadnych podstaw i poskutkuje odmową przeliczenia emerytury.

Rok po protestach na Białorusi: represje, masowe ucieczki z kraju. Fundacja ADRA niesie pomoc humanitarną dla uchodźców

Masowe prześladowania członków opozycji i ich rodzin, działaczy mniejszości, obrońców praw człowieka i innych osób, które krytykują otwarcie działania prezydenta. Tortury, pokazowe rozprawy, ataki na media i dziennikarzy. Łamanie podstawowych praw człowieka. To działania białoruskiego reżimu i dramatyczna codzienność dla milionów mieszkańców tego kraju. Białorusini masowo uciekają z ojczyzny. Fundacja ADRA Polska aktywnie prowadzi działania pomocowe na rzecz potrzebujących z Białorusi.

Kaufland w roku finansowym 2020 osiągnął 11 miliardów złotych przychodów ze sprzedaży

Miniony rok obrotowy, mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, był dla sieci Kaufland dobry pod względem przychodów ze sprzedaży. Wypracowanie takiego wyniku finansowego było możliwe dzięki konsekwentnie realizowanej strategii ekspansji marki, a także umiejętności szybkiego reagowania na zmieniające się okoliczności związane z epidemią COVID-19.

Wakacje 2021. Tak spędzają je Polacy

Mamy już połowę lipca, a za nami dwa tygodnie wakacji. Można więc pokusić się o pierwsze podsumowania urlopowych tendencji Polaków. Przewidywania, zwłaszcza te dotyczące zagranicznych wyjazdów, nie sprawdziły się bowiem w stu procentach.

Logo RekomendacjaMarek

rekomendacjamarek.pl - tu znajdziesz najlepsze firmy!